Klapki damskie

Są 85 produkty.

Pokazano 1-24 z 85 pozycji

Aktywne filtry

KLAPKI DAMSKIE: NA PLAŻĘ I NIE TYLKO

Zwykło się uważać, że klapki damskie to obuwie wyłącznie plażowe bądź przeznaczone na basen. Rzeczywiście, ma wiele wspólnego z kąpieliskami, wakacyjny odpoczynkiem i letnimi upałami, ale obecnie coraz częściej panie zakładają je nie tylko nad wodę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i fasonów, które dopasujemy do własnych potrzeb i osobistych preferencji. 

MODNE KLAPKI – SKĄD POCHODZI ICH NAZWA?

Klapki w kulturze i modzie obecne są od wielu lat. Nosili je nasi przodkowie, dla których liczyła się przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Przejęliśmy po nich te upodobania i konstrukcję butów. Modne klapki to nic innego jak rodzaj obuwia z odkrytą piętą, a także palcami (choć nie zawsze). Przylegają do stopy za pomocą paska o różnej szerokości. Zwykle zajmuje on powierzchnię od palców do śródstopia. Ich nazwa pochodzi od charakterystycznego odgłosu, który wydają podczas chodzenia.

KLAPKI DAMSKIE NA OBCASIE CZY NA PŁASKIEJ PODESZWIE?

Dostępne są różne modele tego typu letnich butów. Dużą popularnością cieszą się japonki, które polubiły zwłaszcza panie. Chętnie noszone są również klapki na obcasie. Co ciekawe, wiele z nich zaprojektowano w ten sposób, że nie sprawiają wrażenia obuwia wyłącznie na co dzień i można je nosić do gustownych strojów, jak na przykład klapki damskie eleganckie ze skóry. Niektóre są fantastycznie dekorowane i są prawdziwą ozdobą nóg. Podwyższenie, nierzadko w formie koturny, wykonuje się z drewna, gumy lub innych tworzyw sztucznych.

Jednak niezaprzeczalnie najczęściej na ulicach, plażach czy basenach spotkać można panie w klapkach na płaskiej podeszwie. Są one komfortowe w użytkowaniu, pomagają utrzymać uczucie lekkości i są bardzo przewiewne. Ponadto cechują się też wielką funkcjonalnością – w łatwy sposób się je wkłada i zdejmuje, co jest ważne w codziennej bieganinie.

Wybór odpowiedniego modelu obuwia zależy już od indywidualnego gustu i upodobań. Czy będą to klapki na obcasie czy może te bez żadnego podwyższenia, to pozostawia się już w gestii klienta. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, buty powinny być przede wszystkim stabilne i wygodne. Pamiętajmy, że najczęściej nosi się je podczas upałów, więc komfort jest tu sprawą absolutnie priorytetową. Zakłada się je wyłącznie na gołą stopę! Brzmi to jak banał, ale warto, by wybrzmiało to głośno i wyraźnie.

KLAPKI DAMSKIE DLA ZMĘCZONYCH STÓP I DLA UTRZYMANIA ZDROWIA

Stopy przez wiele godzin dziennie muszą dzielnie utrzymywać nasz ciężar ciała. To bardzo odpowiedzialne i męczące zadanie. Przez wzgląd na to powinno się zapewnić im jak najlepsze obuwie. Modne klapki będą nie tylko świetnie wyglądać, ale także pomogą nam utrzymać stopy w dobrej formie.

O klapkach pamiętajmy także przy okazji wizyty na basenie czy pod publicznym prysznicem. To bardzo ważne, bowiem dotyczy kwestii naszego zdrowia. Z pływalni korzysta mnóstwo ludzi, a na basenowych płytkach aż roi się od bakterii. O ochronę naszych stóp zadbajmy przez założenie odpowiedniego obuwia, które ograniczy bezpośredni kontakt skóry z zanieczyszczoną powierzchnią.

Wygodne klapki w wielu wzorach i kolorach znajdziesz w sklepie internetowym Zebra.

  • Register

New Account Register
Already have an account?
Log in instead Lub Reset password