Jak czyścić zamsz i nubuk? - konserwacja butów zamszowych

person Posted By: Zebra Buty list In: O Butach On: comment Comment: 0 favorite Hit: 227

Jak czyścić zamsz oraz nubuk? - najlepsze praktyki

O ile buty ze skóry licowej czyściliśmy na mokro, o tyle podczas pozbywania się brudu z butów zamszowych, bądź nubukowych musimy poczekać aż wyschną. Suche buty szorujemy szczotkami z włosiem żyłkowym i miedzianym, wykruszając niejako kurz i zaschniętą ziemię. Większość tego typu szczotek posiada po jednej stronie gumowe zakończenie służące do oczyszczenia elementów wyświecających. Do butów mocniej zabrudzonych możemy użyć specjalnych kostek, które ścierają brud podobnie jak gumki do mazania usuwają ślady po ołówku. W tym celu można użyć też piętek suchego chleba, którymi należy energicznie pocierać zabrudzone elementy. W sytuacji, kiedy nasze buty są wyjątkowo brudne, należy użyć pianek, które wnikają w strukturę obuwia i rozpuszczają wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Po nałożeniu pianki musimy odczekać kilka minut, po czym zetrzeć ją wilgotną szmatką. Dostępne są również pianki z nanocząsteczkami, które nie tylko skutecznie likwidują brud, ale również zabezpieczają przed przenikaniem wilgoci.

Nubuk i Zamsz - konserwacja

Wyczyszczone buty warto spryskać preparatem ochronnym w aerozolu Protector z nanocząsteczkami. Nanocząsteczki wnikają głęboko w strukturę skóry, skutecznie przeciwstawiając się wilgoci. Dodatkową zaletą preparatu jest fakt, iż nadaje się również do materiałów TEX. Protector jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (czarnym i brązowym) oraz w wersji bezbarwnej. Aby uzyskać optymalny efekt, należy używać go naprzemiennie z pastami koloryzującymi.

W sklepach Zebra można zamówić także renowatory koloru, które przywracają wyblakłym barwom świeżość.

Do nubuku oliwionego można również używać kremów ochronnych i sprayów przeznaczonych do matowej skóry licowej. Trzeba jednak pamiętać, że te środki nie nadają butom połysku.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Register

New Account Register
Already have an account?
Log in instead Lub Reset password