Konserwacja i impregnacja butów ze skóry

person Posted By: Zebra Buty list In: O Butach On: comment Comment: 0 favorite Hit: 28

Skóra jako naturalny produkt pochodzenia zwierzęcego wymaga systematycznego czyszczenia, natłuszczania i impregnacji. Jeśli tego zabraknie, to podobnie jak skóra ludzka może stać się sztywna, wyschnięta i może pękać. Szybciej się zużywa, traci swoje walory estetyczne a także szybciej przemaka. Właściwa, z użyciem dobrych środków pielęgnacja obuwia skórzanego, może znacząco przedłużyć jego żywotność.

Konserwacja i impregnacja butów skórzanych - jak przygotować obuwie?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań związanych z pielęgnacją, należy pamiętać o tym aby buty były suche. Buty skórzane suszymy powoli, w temperaturze pokojowej, wszelkie próby przyspieszenia tego procesu za pomocą piecyka, suszarki itp. może źle wpłynąć na skórę. Jeśli jesteśmy zmuszeni do skorzystania z suszarki to tylko z chłodnego nawiewu. Dobrze byłoby, aby obuwie w czasie suszenia było wypełnione prawidłami. Jeśli nie posiadamy prawideł, przemoczone buty powinniśmy wypełnić papierem. Jest to bardzo dobra metoda ponieważ oprócz tego, że zapobiegniemy w ten sposób odkształceniom, to jeszcze papier skutecznie wchłania wilgoć. Jedyny kłopot jest taki, iż po samym procesie suszenia trzeba z wnętrza usunąć kawałki papieru. Buty z wysokimi cholewkami typu kozaki, botki czy trzewiki musimy rozsznurować do końca i aby nie dopuścić do zniekształceń najlepiej je suszyć jak pranie - przyczepione klamerkami do sznura na bieliznę.

Pielęgnacja i impregnacja butów skórzanych

Podstawowym środkiem do pielęgnacji obuwia ze skóry licowej jest pasta do butów. Przed nałożeniem pasty buty należy dokładnie umyć. Można do tego użyć wilgotnej gąbki z delikatnym środkiem myjącym np. mydła do rąk w dużym rozcieńczeniu. Jeśli już decydujemy się na jeden kosmetyk pastę, to niech ona będzie dobrej jakości. Polecamy Bama Prestige Shoe Polish. Pastę, w kolorze skóry, lub bezbarwną, nakładamy na buty czyste i suche. Następnie po odczekaniu kilku minut polerujemy powierzchnię skóry. Zarówno proces nakładania pasty jak i polerowania możemy wykonywać za pomocą specjalnych szczotek lub ściereczek.

Środki do pielęgnacji butów skórzanych

Krem do obuwia skórzanego Bama na bazie wosku carnauba z nanocząsteczkami wzmacnia kolor, pokrywa niewielkie rysy i przebarwienia, odżywia skórę oraz nabłyszcza. Występuje w wielu kolorach, więc jest to idealny kosmetyk do butów w różnych odcieniach skóry. Struktura nanocząsteczek pozwala wniknąć głębiej i szybciej w strukturę skóry. Odpowiedni jest również do obuwia wykonanego z membranami typu GORE-TEX.

Szczególnie wskazany do użycia w sezonie jesienno-zimowym jest krem ochronny Bama Protector Cream. Odżywia i zmiękcza skórę, chroni przed powstawaniem pęknięć a skóra nie chłonie tak szybko wody. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji skórzanych podeszew.

Do czyszczenia skórzanych ubiorów, tapicerek, toreb, teczek i innych wyrobów galanterii skórzanej ze skóry licowej a także butów doskonale sprawdza balsam Bama Leather Lotion. Balsam dokładnie czyści, odświeża kolory, utrzymuje elastyczność skóry, nadaje piękny połysk po wypolerowaniu, ma przyjemny zapach i nie pozostawia tłustych plam.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Register

New Account Register
Already have an account?
Log in instead Lub Reset password