Porady

Jesteśmy ogólnopolską, renomowaną siecią sklepów obuwniczych. Działamy i systematycznie rozwijamy się już od ponad 30 lat! Przez ten czas zyskaliśmy sporę doświadczenie w branży obuwniczej. Chcielibyśmy się w tym miejscu podzielić z Państwem zdobytym doświadczeniem. Związku z tym oferujemy szereg ciekawych porad związanych z pielęgnacją oraz specyfikacją techniczną oferowanego przez nas obuwia. Dodatkowo mogą Państwo, korzystając z formularza poniżej, zadać nam nurtujące Państwa pytanie. Na wszystkie pytania odpowie Państwu nasz specjalista z danej dziedziny, a odpowiedzi na najciekawsze pytania zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej. Życzymy miłej lektury, jednocześnie zachęcając do składania pytań lub tematów, o których chcieliby Państwo pogłębić swoją wiedzę.

Wkładki sportowe do obuwia

Uprawiasz sport? Popraw sobie komfort podczas treningu. Oprócz poprawy komfortu poruszania się, wkładki pozwalają na utrzymanie stóp w suchości, oraz poprawiają ułożenie samej stopy w bucie.

Jak zrobić zakupy w naszym sklepie

Kupowanie w sieci jest bardzo wygodne, jednakże aby uniknąć problemów, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jeśli zakupy w Internecie to dla Ciebie nowość i robisz je po raz pierwszy, ten artykuł jest dla Ciebie.

Nubuk i Zamsz - konserwacja

Wyczyszczone buty warto spryskać preparatem ochronnym w aerozolu Protector z Nano – cząsteczkami. Nano - cząsteczki wnikają głęboko w strukturę skóry, skutecznie przeciwstawiając się wilgoci. Dodatkową zaletą preparatu jest fakt, iż nadaje się również do materiałów TEX. Protector jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (czarnym i brązowym) oraz w wersji bezbarwnej. Aby uzyskać optymalny efekt, należy używać go naprzemiennie z pastami koloryzującymi.

Nubuk i Zamsz - czyszczenie

O ile buty ze skóry licowej czyściliśmy na mokro, o tyle podczas pozbywania się brudu z butów bądź to zamszowych, bądź nubukowych musimy poczekać aż wyschną. Suche buty szorujemy szczotkami z włosiem żyłkowym i miedzianym, wykruszając niejako kurz i zaschniętą ziemię.